Licensed to University of Oregon HY-TEK's Meet Manager 5/3/2013 09:49 PM
OregonTwilight - 5/3/2013
Hayward Field
Eugene, OR
Results
Men 4x100 Meter Relay Greek
================================================================
School Finals
================================================================
1 Lamda Chi Alpha 47.08
1) Anthony Piganelli 2) Jeff Beck
3) Zan Schindler 4) Chris Maag
2 Delta Tau Delta 47.27
1) Nick Saccarecia 2) Alani Estrella
3) Andy Girod 4) Rodney Hur
3 Sigma Nu 49.70
1) Jacob Martini 2) Charlie Ekblad
3) JD Dietz 4) Kurt Ahrens
4 Delta Sigma Phi 50.30
1) Alex Robitaille 2) Ari Kogan
3) Brady Davidson 4) Tom Watson
5 Delta Sigma Phi 'B' 50.60
1) Connor Swartout 2) Marc Card
3) Karl Bedal 4) Brian Greenberg
Women 4x100 Meter Relay Greek
================================================================
School Finals
================================================================
1 Chi Omega 54.77
1) Tuesday Walker 2) Kelsey Palassou
3) Jessica Rodgers 4) Alexis Taylor
2 Kappa Kappa Gamma 55.99
1) Alison Hix 2) Carissa Bricker
3) Maddie Ritchie 4) Emily Andrews
3 Alpha Phi Tau 1:02.09
1) Marissa Sodders 2) Emelia Sodders
3) Rachel Grant 4) Andrea Harris
4 Alpha Chi Omega 1:03.64
1) Catherine Noring 2) Meredith Ratto
3) Whitney Haskin 4) Catherina Savattere
5 Sigma Mu Omega 1:05.71
1) Claire Becker 2) Claire Phillips
3) Madison Cuneo 4) Carolyn Gilchriess
Boys 1 Mile Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Logan Phillips 8 CYO St Anthonthy 4:40.90
2 Tom Schoderbek 8 Cascade MS 4:42.29
3 Hayden Scott 8 Western MS 4:46.67
4 Joshua Schumacher 7 CYO St Thomas.Mo 4:47.36
5 Kellen O'Neill 8 Jacob Creek MS 4:48.63
6 Miguel DeLaMelena 8 Evergreen Storm 4:52.24
7 Izaak King 8 Portland Waldorf 4:56.39
8 Jackson Januik 8 Broadway MS 4:57.02
9 Merhawi Manstrom 7 Willamette Chris 5:01.65
10 Hunter Thompson 8 Broadway MS 5:03.43
11 Juneau Meyer 8 Broadway MS 5:04.54
12 Alex Harbert 8 Lakeridge MS 5:04.79
13 Holden Smith 7 St Paul MS 5:12.80
14 Deklan Humble 7 Sherwood MS 5:13.20
15 Brady Lance 8 Madeleine School 5:14.20
16 Jacob Godshalk 8 Chehalem Valley 5:15.19
17 Spencer Tsai 8 Spencer Butte MS 5:17.26
18 Gabriel Smith-Nilsen 8 CYO St Anthonthy 5:17.47
19 Bradley Rzewnicki 8 Broadway MS 5:18.00
20 Eric Brecht 7 Bowerman AC 5:18.28
21 Jackson Hicken 7 Laurel Ridge MS 5:18.29
22 Ethan Reese 6 Cedar Park MS 5:18.59
23 Aiden Trummel 8 Henkle MS 5:18.80
24 Rafi Sibony 7 Broadway MS 5:19.07
25 Cameron Thompson 7 Cedar Park MS 5:20.69
26 Will Nucklos 8 Henkle MS 5:22.38
27 Will Garvin 8 Broadway MS 5:22.81
28 Clint Hatch 8 Amity MS 5:23.82
29 Philip Quinton 7 CYO Madeleine 5:24.51
30 Connor Grant 8 Sherwood MS 5:25.78
31 Jantz Tostenson 6 Scenic MS 5:26.78
32 Nobuki Yaso 8 CYO St Anthonthy 5:27.57
33 Griffin Coleman 8 Spencer Butte MS 5:28.81
34 Dev Saroop 8 Spencer Butte MS 5:29.00
35 BJ Sauter 7 Spencer Butte MS 5:29.53
36 Cole Rene' 7 Tigard Youth TC 5:33.67
37 Jackson Skortman 7 Monroe MS 5:35.61
38 Ian Twyman 6 Spencer Butte MS 5:38.97
39 Grayson Mazziotti 7 Monroe MS 5:39.37
40 Peyton Kuffel 7 Tigard Youth TC 5:42.44
41 Dylan Rydell 6 RUFit 5:52.97
42 Seiji Iwata 6 Spencer Butte MS 5:53.82
43 Fletcher Andrews 8 Henkle MS 6:41.62
44 Daniel Lemmon 7 Henkle MS 6:45.39
45 Ricky Wamsle 7 Henkle MS 6:45.43
Girls 1 Mile Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Sarah Reeves 8 Cascade MS 5:20.34
2 Delaney Hartmann 8 Mt Tabor MS 5:23.33
3 Olivia Brooks 8 Cascade MS 5:23.34
4 Emily Wilson 7 Evergreen Storm 5:28.26
5 Savanna Craig 8 Evergreen Storm 5:29.66
6 Marley LeFore 8 Evergreen Storm 5:29.90
7 Samantha Slusher 8 Bowerman AC 5:31.87
8 Jantzen Mazziotti 8 Monroe MS 5:33.45
9 Casey Novak 7 St Paul MS 5:34.67
10 Makenna Schumacher 6 Bowerman AC 5:36.08
11 Kelsey Washenberger 7 Cascade MS 5:38.06
12 Meghan Finley 8 Evergreen Storm 5:38.95
13 McKenna Martin 8 Portland AC 5:40.14
14 Isabella Posovich 7 Madeleine TC 5:40.69
15 Gracie Giles 8 Monroe MS 5:43.09
16 Grace David 7 Lake Oswego JHS 5:43.27
17 Ariel Wilhite 8 Wash MS 5:44.40
18 Megan Cornett 8 Central Oregon R 5:44.93
19 Caramia Mestler 7 Monroe MS 5:45.18
20 Delaney Bloomer 7 Spencer Butte MS 5:48.81
21 Jaida Nyby 6 Monroe MS 5:50.19
22 Hannah Lavier 7 Stoller MS 5:51.37
23 Talia Park 8 Spencer Butte MS 5:51.82
24 Serena Smith 6 Evergreen Storm 5:53.12
25 Clara Jones 8 Skyview MS 5:55.36
26 Josie Smith 8 Broadway MS 5:56.52
27 Melissa Berry 7 Monroe MS 5:57.69
28 Katie Zagata 6 Broadway MS 6:01.84
29 Emma Brooks 6 Cascade MS 6:06.41
30 Laura Rodeheffer 8 RUFit 6:07.00
31 Madelynn Standley 8 Amity MS 6:07.15
32 Megan Keating 7 RUFit 6:08.66
33 Samantha Walton 6 Holy Trinity TF 6:09.19
34 Jaelen Hodges 6 Spencer Butte MS 6:13.42
35 Jordyn Holland 7 Spencer Butte MS 6:16.34
36 Kaitlyn Chelberg 8 RUFit 6:16.66
37 Natalee Ruiz 6 Portland AC 6:17.34
38 Andrea Ochoa 7 Henkle MS 6:23.54
39 Carolynn Wicker 8 RUFit 6:24.74
40 Lindsay Mackenzie 7 Cornerstone Chri 6:25.82
41 Amanda Waldron 7 Henkle MS 6:28.86
42 Madison McChesney 7 Veritas School 6:47.60
43 Elyse Fawver 6 Veritas School 6:49.39
44 Ruby McDonald 8 Henkle MS 6:55.04
45 Kaycee Radke 7 Henkle MS 6:55.06
46 Elexis Moyer 8 Portland AC 7:01.08